Cildi Güzelleştiren Yiyecekler Nelerdir

Cildi Güzelleştiren Doğal Vitaminler NelerdirCildi içeriden besleyen yiyecekler, doğal vitaminlerin hızlı bir şekilde vücuda alınmasını sağlar. Cildi güzelleştiren yiyecekler, daha çok sebzelerden oluşur.

Kırmızı Biber

Kırmızı biber cildin güzelleşmesini sağlayan besinler arasında yer alır. İçerisinde bulunan C vitamini ve karoten sayesinde, kanı artırarak kırışıklıkları yok eder. Cildin parlamasını sağlayan kırmızı biber, sivilceyle de savaşan bir besindir.

Bitter Çikolatası

İçinde yer alan flavonoidler sayesinde cildi dış etmenlere karşı korur. Atar damarları genişleten bitter çikolata, kanı artırır. Cilt sağlıklı bir hal alır.

Somon

Stresle iyi şekilde savaşan somon balığı içinde, aynı zamanda omega-3 yağ asitleri yer almaktadır. Cilt kırışıklıklarıyla savaşan omega-3, akneleri giderir. Deriyi içten dışa doğru nemlendiren somon balığı, kuru ciltleri iyi şekilde nemlendirir. Somon balığı aynı zamanda sağlıklı saçlar için tüketilmesi gereken balık türlerinden biridir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı içinde yer alan E vitamini derinin nemli olmasını sağlar. Kırışıklıkları onaran E vitamini yumuşacık bir cilt oluşturur. Hindistan cevizi yağı bu nedenle ciltteki virüslerle de savaşır.

Ispanak

Demir bakımından oldukça faydalı olan ıspanak; A, E ve C vitamini de içerir. Antioksidan bakımından zengin olan ıspanak deri sorunlarıyla savaşır. Cildi içten dışarı doğru temizleyen bir sebzedir.

Kereviz

İçinde bulunan K vitaminiyle kan basıncını düşüren kereviz, kan dolaşımının sağlıklı şekilde gerçekleşmesini sağlar. Aknelerin ortaya çıkmasını engelleyen kereviz aynı zamanda derinin nemli kalmasını sağlar. Kırışıklık oluşmasını engelleyen kerevizin stresle de savaştığı belirtilmiştir.

Papaya

Tropikal meyve düşük dozda şeker bulundurmaktadır. Bu nedenle sindirim açısından iyi bir gıdadır. Papayanın içinde C ve E vitamini yüksek oranda bulunur. Beta karoten açısından zengin olan papaya; cildi dış etkenlerden korur ve güneş ışınlarının zararlı etkilerini önler. En büyük özelliklerinden biri de; aknelerin ortaya çıkmasını engellemesidir.

Havuç

Havucun içinde bulunan A vitamini ölü hücrelerin temizlenmesi için oldukça etkilidir. Ciltte yer alan porların kapanmasını önleyerek temiz bir cilt yaratır. A vitaminin aynı zamanda cilt kanserini önlediği bilinir. Her gün havuç yemenin cilt için çok sağlıklı olduğu belirtilmiştir.

optionSpeed.com > Yorum Yap > Ana Sayfa >

image

Hamit


daha detaylı olsun

image

ersin


Ispanağı daha detaylı mı anlatsın


Kayıt olmadan yorum yap.