Limon İle Zayıflama Nasıl Olur

Haşlanmış Limon ile Zayıflama Nasıl Olur?Limon yağ yakıcı bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden de diyet listelerinde mevcuttur. Limon kürleri, limonlu sular, haşlanmış limon ile zayıflama gibi birçok seçenek bulunmaktadır. C vitamini kaynağı ve iyi bir ödem söktürücüdür.  

 Limonlu Su İçerek Zayıflama

 Limonun tansiyon dengeleme özelliği vardır ve vücuttaki yağ oranını da düşürür. Aç karnına içilirse vücudun gece kaybettiği mineralleri ve vitaminleri vücuda geri kazandırır. Sabahları aç karnına tüketilebilir. Geceleri yatmadan önce de tüketilebilir. Fakat fazla limon tüketmek vücudunuz için zararlı olabilir. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan denenmemelidir. Limon sıktığınız su ılık olmalıdır. İsteğe göre bazen değişik bir tat olması için maydanoz da eklenip mutfak robotundan geçirilebilir. Limonlu su ile güne daha enerjik başlanabilir. Hazmetmenize yardımcı olur ve hazmı kolaylaştırır. Kabızlık sorununuz var ise sorununuzun giderilmesine yardımcı olur. Vücudunuzun C vitamini ihtiyacını karşılar. Toksinlerin vücuttan atılmasında yardımcı olur. En önemlisi de kilo vermeye yardımcı olur.

 Haşlanmış Limon ile Zayıflama 

 Aç karnına içilirse vücutta detox etkisi yaratır ve bağırsaklarda ki bakterileri yok eder. Yağ yakımını hızlandırır ve vücudu mikroplardan temizler. Yağ yakımını hızlandırması da zayıflamaya yardımcı olur. Vücutta ki ödemlere karşı da fazlasıyla etkilidir.  

 Haşlanmış Limon ile Zayıflama Kürü İçin Malzemeler

5 adet limon 

5 diş sarımsak

1 parça zencefil

2 litre su

1 çay kaşığı toz tarçın

 

Haşlanmış Limon ile Zayıflama Kürü Yapılışı 

 Limonların kabukları soyulur. Soyulan limonların suları bir kaba sıkılır ve posaları da bir tabağa alınır. Sarımsaklar soyulur. Zencefilin kabuğu soyulur. Bir kaba alınarak ikisi birlikte mutfak robotunda ezilir ve iyice karıştırılır. Bir tencereye kaynatmak için su konur. Su kaynayınca tüm malzemeleri yani limon suyu, limon posaları, toz tarçın, ezilen sarımsak ve zencefil atılır. Bütün malzemeler 10 dakika kadar kısık ateşte kaynamaya bırakılır. Kaynadıktan sonra ocaktan alınır. Soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra bir sürahiye ya da şişeye doldurulabilir. Sabahları aç karnına içilir. Afiyet olsun.  

(Ara öğünlerde bir bardak limonata tüketilebilir. Limonun çok fazla yararı olsa da fazlası da vücudumuz için zarar olabilir. Dikkatli tüketilmelidir.)

optionSpeed.com > Yorum Yap > Ana Sayfa >


Kayıt olmadan yorum yap.