Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Telefon yenilemek isteyenler nelere dikkat etmeli?Telefon alırken ilk olarak bütcemize bakılarak telefon seçimi yapmamız en doğrusu. Eğer ki bütcenizin sınır yoksa, kesinlikle İOS işletim sistemine geçmenizi tavsiye ederim. Android tarafı her bütceye yönelik telefonları olduğu için bütce tarafından çok fazla sıkboğaz yapacağını düşünmüyorum. 2. El telefon alımlarını tavsiye etmiyoruz! Şimdi nelere dikkat etmeliyiz ona geçelim..

1) Ekran ve Çözünürlük: İlk olarak LCD panelli ekranlar daha sonra LED ekranlar sonrasında ise OLED ekran kullananımına geçildi. Son dönemde akıllı telefonlarda genel olarak ise Super AMOLED ve kavisli ekran sistemleri kullanılır hale geldi. Bu sıralamayı kaçırmayın.

2) Depolama  Alanı: Tercihimiz en az 32GB depolama alanı olmasını öneriyoruz. Çünkü sistem gereksinimi ve uygulamalar büyük çoğunluğunu kullandığı için alanınız çok çabuk dolacaktır.

3) Kamera: Kaliteli fotoğraf çekmekten istiyorsanız alacağınız telefon hakkında fazlaca araştırma yapmanız lazım. Neredeyse herkes, sadece megapiksel değerine çok önem veren yanlış bir kısım. Bunun yanında FPS, diyafram ve ISO değerleri de bir o kadar önemli. Alacağınız telefonun kamera puanına mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

4) Ram: RAM telefonunuzun hızını etkiler, kullanım sırasında bize sunduğu her şey RAM’ın hafızasına aldığı bellektedir. Ram ne kadar yüksek olusra sizde o kadar fazla verim alırsınız. Bu konu biraz da işlemciyi etkilediği için tavsiye boyutunu söylememiz doğru olmaz.

5) Pil: Telefonu çok fazla kullanan birisiyseniz gününüzü rahat geçiren telefonlara yönelmemiz en doğrusu olacak. Android tarafında en az 4000 mAh. kapasitesinin üstünde telefon önerirken İOS tarafında bu mümkün olmuyor.

Not: Android tarafından en düşük işletim sistemi Android 8.1'in altında tavsiye etmiyoruz..

Donanım tarafını bitirdik şimde en önemli kısımı olan satın aldıktan sonra garanti ile ilgilenme kısmı. Garanti ürünümüzün en önemli avantajlarındandır. Kimi marka kullanıcı hatası olduğunu bahane ederken kimisi ilgilenmiyor bile. Ürününüzü almadan önce Araştırmanızı tavsiye ederiz. Bu sürecin lideri Apple olduğunu çok rahatça söylemek isterim.

 

optionSpeed.com > Yorum Yap > Ana Sayfa >


Kayıt olmadan yorum yap.