Oyun Nasıl Yapılır?

Mobil ve masaüstü oyun yapımı için tıklayın.Mobil tarafta oyun oynayan sayısı gittikçe armaktadır tabii bu da maddi açıdan yüz güldüren cinsten. Oyun yapımı hakkında biraz araştırma yaptıysanız hevesinizi kaçıran cümleleri görebilirisiniz bunlar tamamen profosyonel oyun için söylenen ekip işidir. Peki tek başımıza oyun nasıl yaparız...

 

1) Adobe XD (ücretsiz), Adobe Photoshop (ücretli) programını öğrenmeyle başlayabilirsiniz. Küçük tasarımlardan başlayıp buton, arka tema yapımına kadar biraz bilginiz olsun.. Adobe XD'yi incelemek için tıklayın.

2) Yazılım dilini seçme zamanına geçiyoruz.. Tabii kişinin kendi isteğine göre değişecek olan bir konudur. Dil seçimi, kullandığınız proğramda kullanıldığını iyi araştırın! Önereceğim dil arasında c# olacaktır. Unity motoru ile çalışırken diğerleri kadar zorlanmadan hemen aşina olacağınız bir proğramdır. Başlangıç için idealdir. Ders alın, asla ertelemeyin! Unity'i incelemek için tıklayın.

3) Bol bol pratik yapın bu sayede kendinizi çok fazla geliştirmiş olacaksınız. Yeni projeler çıkarın, üstüne eklemeyi bilin.

4) Tasarıma önem verin sonuçta göze hoş gelinmesini isteriz :) yaptığınız tasarımları her zaman kaydedin ve ilerde bunları kullanacağınızı unutmayın.

5) Yayınlayın! Oyununuz ne kadar saçma da olsa yayınlayın. İlerde bu mesleği devam edecekler için de büyük bir avantaja dönüşecektir.

optionSpeed.com > Yorum Yap > Ana Sayfa >


Kayıt olmadan yorum yap.