Pandemi Zamanı Ne İzleyebilirim?

Pandemi Zamanı İzlenecek Dizi ve Film Önerileri için tıklayın. 

Pandemi zamanı bilgilendirici ve zaman geçirmeye yönelik dizi ve film önerileri listesi...

 

Inside Bill's Brain : Mini dizi şeklinde 3 bölümden oluşuyor. İlk bölüm iyileştirmede Gates'in ilgisini araştıran sanitasyon içinde gelişmekte olan ülkeler ve "gelişmesini Omni İşlemci ". İki kız kardeşi çocukluk anılarını paylaşıyor. İkinci bölüm Gates'in çalışmaları odaklanan eradicate polio içinde Nijerya ve peşin çocuk felci aşılama da Kent Evans ile ve örneğin onun gençlik ve dostluklar, keşfetmek, Paul Allen daha sonra Microsoft kurucularından.

Üçüncü bölüm, Gates'in iklim değişikliği çözümleri arayışını inceliyor . Bu, Bill Gates tarafından kurulan bir nükleer reaktör tasarım şirketi olan TerraPower tarafından geliştirilmekte olan yeni bir nükleer enerji reaktörünün geliştirilmesini içerir . Üçüncü bölüm , Bill'in Melinda Gates ile olan ilişkisini ve evliliğini keşfetmenin yanı sıra, aynı zamanda, milyarder Warren Buffett ile olan dostluğunu ve davadan alınan orijinal görüntüleri kullanarak 1998-2001'deki antitröst hukuk davasını ayrıntılarıyla anlatıyor . Bu denemede, ABD hükümeti Microsoft'u bilgisayar pazarındaki tekel konumunu yasadışı bir şekilde sürdürmekle suçladı

 

İnsan Doğaya karşı :  Bear Grylls tarafından sunulan bir hayatta kalma dizisidir. Olası bir sorunla nasıl başa çıkacağınızı ve uygarlığa nasıl ulaşacağınıza karşı bilgilendirici bir dizidir.

 

3 Idiots : Film Hindistan'ın en iyi mühendislik okulundaki üç arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatırken eğitim sistemini eleştirmektedir. Hindistan'da tüm zamanların (kendi yılına kadar) en yüksek gişe rekoru ve hasılatını yapan filmidir. Daha önce yine bir Aamir Khan filmi olan Ghajini tarafından elde edilen en yüksek gişe rekoru, bu film ile kırılmıştır. Film, yurt dışı pazarında da o tarihe kadar en yüksek hasılat yapan bollywood filmidir.

 

I Am Ali (Ben Ali) :  Clare Lewins tarafından yönetilen bir 2014 belgeselidir. Profesyonel boksör Muhammed Ali'nin hayatını kapsar . Film, hikayesini, Ali'nin 1970'lerde yaptığı kişisel ses kayıtlarını kullanarak anlatıyor. Ek olarak, arkadaşların, aile üyelerinin ve profesyonel boksla ilgili kişilerin röportajları, Ali'nin arşiv görüntüleri ile birlikte film boyunca kullanıldı.

 

Leyla ile Mecnun : Aile kavramını anlatan en iyi türk dizilerinden biri. Konusu: Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane âşıklar Leylâ ve Mecnun'dan alırlar.

Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun'a durumu anlatır ve Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla'yı görür görmez âşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun'la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır. Mecnun Leyla'yı bir trafik kazasında kaybeder. Bu durumu kabullenemeyen Mecnun 1 yıl kimseyle konuşmaz. Daha sonra Leyla'nın organlarının bağışlandığını öğrenir. Bunun peşine düşen Mecnun Leyla'nın kalbini alan Şirin ve ciğerini alan Sedef ile tanışır. Bir yanda kültürlü ve bilgili Şirin diğer yanda kuryelik yapan ve kendi gibi olan Sedef vardır. Mecnun ikisi arasında gidip gelir ancak ikisiyle de mutlu olamaz. Sedef ve Şirin mahalleyi terk eder. Leyla'sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının eski bir arkadaşı olan Ömer'in kızı Leyla'ya âşık olur.

Link >

optionSpeed.com > Yorum Yap > Ana Sayfa >


Kayıt olmadan yorum yap.