Öğrenciler Gelir Elde Edebilir Mi?

Öğrencilikte para kazanma yollarıÖğrencilerin pasif gelir arayışlarına girdiği bu zamanlar ilk önce nasıl gelir elde edeceğini bilmek ister. Öğrencilerin yapabileceği bazı işleri listeledik.

 

Sanal Asistanlık Yapmak: 

e-mail yazma-cevaplama, randevuları takip etme, elektronik dosyalama, metin hazırlama gibi işleri internet üzerinden halletmekten sorumlu olan kişilerdir.

Çektiğiniz Fotoğraflarınızı Satabilirsiniz: 

Eğer fotoğraf çekmeği seviyorsanız bu iş tam size göre. Çekmiş olduğunuz fotoğrafları ister online sitelerde satabilirsiniz örnek:Shutterstock Contributor veya editörler, grafikerler, şirketlere yüksek fiyata satmak mümkün.

Grafik Tasarım Yapmak: 

Bu alan renk, doku, perspektif, ışık gibi kurallara hâkimseniz ve grafik tasarıma ilgi duyuyorsanız, söz konusu yeteneğinizden para kazanabilirsiniz. İş ilanları oluşturabilmek için önereceğimiz siteler; freelancer, bionluk.

Kod Yazmak:

Kod yazmayı seviyorsanız ilgilendiğiniz daldan projeler geliştirip ister reklamdan ister uygulama içi satışlardan gelir elde etmek mümkün. Eğer ki yeni başlıyorsanız ilk olarak  web kodlama olsun çünkü hem yaptığınız her şeyi anında karşılığını görüyor olacaksınız hem de freelancer (serbest çalışma) işlerinde çok güzel paralar kazanmaya elverişlidir.

Borsaya Girmek(Yatırım yapmak):

Anında borsaya girmek tamamen yanlış olacaktır! İlk olarak borsayla ilgili bütün terimleri öğreneceksiniz, kısaca dersler alacaksın. Eğer hiç zamanınız yoksa en azından destek ve direnç kavramını öğrenmelisiniz sizi çok fazla ön planda tutar. Parayla para kazan

optionSpeed.com > Yorum Yap > Ana Sayfa >


Kayıt olmadan yorum yap.